O mnie

kamila1

Mam na imię Kamila, znajomi i rodzina mówią na mnie Kimi. Pochodzę z Łodzi, od prawie 7 lat mieszkam w Barcelonie. Zamiłowanie do gotowania jest u mnie rodzinne. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze uwielbiałam zapach gotujących się potraw. Ogromną przyjemność sprawia mi sięganie po nowe przyprawy, wymyślanie przepisów, oglądanie zdjęć jedzenia, próbowanie nowych smaków. Gotowanie jest dla mnie sztuką. Odbiorcami tej sztuki są zmysły. Jedzenie powinno być nie tylko smaczne, ale także cieszyć oczy i nos.

Od ponad 2 lat nie jem mięsa, sporadycznie spożywam ryby, zdarzy mi się też zjeść niewegetariański ser. Moją dietę można by nazwać fleksiteriańską lub pescowegetarianizmem, ale nie przepadam za tego typu etykietkami. Cieszę się, że moja dieta jest w 95% wegetariańska, ale nie katuję się, gdy najdzie mnie ochota np. na parmezan. Żyję w zgodzie ze zobą i jest mi z tym dobrze. Staram się odżywiać zdrowo. Mąż się czasem ze mnie śmieje, gdy zaczynam sprawdzać w sklepie skład wszystkich produktów i wspólne zakupy znacznie się wydłużają.

Większość przepisów na blogu jest wegetariańska. Znajdziecie też sporo potraw wegańskich i bezglutenowych. Od czasu do czasu publikuję też przepisy na dania rybne. Wśród starych postów z czasów, gdy jeszcze jadłam mięso, jest też trochę przepisów mięsnych.

Poza gotowaniem i prowadzeniem bloga, pracuję i zamuję się mnóstwem innych rzeczy. Nie mam czasu na to, by codziennie przygotowywać pracochłonne potrawy (bywa nawet, że w ogóle nie mam czasu na nic!). I dlatego moje przepisy są skierowane do zwykłych ludzi, takich jak ja, którzy chcą jeść smacznie i zdrowo, ale jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na spędzanie długich godzin w kuchni.

Od listopada 2015 roku współpracuję z portalem biegaczki.pl.

Mam nadzieję, że mój blog będzie inspiracją dla wszystkich lubiących jeść. Smacznego!

 

Skontaktuj się ze mną

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości