Wegańskie rafaello z kaszy jaglanej

Autor: 20 lipca 2016 o 11:120 Komentarze

rafaello jaglane

Jak przygotować wegańskie rafaello z kaszy jaglanej?

Przepis na wegańskie rafaello z kaszy jaglanej pierwszy raz wypatrzyłam na Kaszomanii. Już wtedy bardzo mnie zainteresował, potem przepis wpadł mi w oko u Beatki z Lawendowego Domu, a potem okazało się, że świat oszalał na punkcie tego deseru. Jeśli jeszcze nie robiliście rafaello jaglanego, najwyższy czas to nadrobić!

Wegańskie rafaello z kaszy jaglanej to według mnie absoultny hit, jest przepyszne, łatwe w przygotowaniu i do tego zdrowe. Jest też bezglutenowe, więc nada się również dla osób nietolerujących glutenu. Rafello jaglane to idealna przekąska w ciągu dnia, deser, a nawet śniadanie!

Za pierwszym razem dodałam tyle mleka, ile było podane w oryginalnych przepisach i masa wyszła zdecydowanie za sucha, miałam potem problem, żeby ją wymieszać z wiórkami kokosowymi. Poza tym nikt nie zalecił zmiksowania kaszy – a niestety niezmiksowana kasza jest wyczuwalna na języku. Jeśli zmiksujecie kaszę, rafaello będzie miało idealną konsystencję i nikt nie domyśli się, że w składzie jest kasza!

Koniec gadania, lećcie szybko do kuchni gotować kaszę.

rafaello wegańskie

Składniki:

  • 0,75 szklanki suchej kaszy jaglanej
  • 2 szklanki mleka kokosowego
  • 4 łyżki cukru, miodu lub innego słodu
  • 2 łyżeczki oleju kokoswego
  • 150 g wiórków kokosowych + trochę do obtoczenia gotowych kulek
  • szczypta soli, opcjonalnie aromat waniliowy lub wanilia

Przygotowanie:

Kaszę porządnie wypłukać pod ciepłą wodą, następnie zalać mlekiem, dodać szczyptę soli i opcjonalnie trochę wanilii lub aromatu waniliowego. Zamieszać i gotować pod przykryciem tak długo, aż kasza zmięknie (prawdopodobnie zostanie trochę płynu). Gdy kasza będzie już gotowa, zmiksować ją na gładką masę (masa nie będzie bardzo gęsta, nie przejmujcie się, tak ma być), dodać olej kokosowy i dobrze wymieszać. Następnie dodać wiórki kokosowe i ponownie wszystko bardzo dokładnie wymieszać.

Gdy masa trochę przestygnie (ale będzie jeszcze ciepła) lepić z niej nieduże kulki. Gotowe kulki obtoczyć w wiórkach kokosowych, ułożyć na desce do krojenia i odstawić do lodówki na co najmniej 1-2 godziny.

Gotowe rafaello można przechowywać w lodówce przez kilka dni, moje było idealne przez 4 dni, piątego dnia zrobiło się twarde.

rafaello z kaszy jaglanej

 

Inne pomysły na desery z kaszy jaglanej:

Jeśli tak jak ja jesteście fanami kaszy jaglanej, polecam Wam też waniliowy pudding z kaszy jaglanej przygotowany przez moją siostrę.

W komentarzch czekam na Wasze przepisy na desery jaglane.

pudding z kaszy jaglanej

O autorze:

 

Napisz komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.